İstanbul Hurdacı Telefonları Hemen Ara!

Gaziosmanpaşa Hurda Alanlar

Gaziosmanpaşa Hurda Alanlar

Gaziosmanpaşa’da hurda alan yerler mi arıyorsunuz? Gaziosmanpaşa hurdacı mı arıyorsunuz? Gaziosmanpaşa’da güncel hurda fiyatları hakkında bilgi sahibi mi olmak istiyorsunuz?

O halde bu sayfamız tam size göre. Gaziosmanpaşa hurdacı denince akla gelen en güvenilir hurdacılar ile alakalı bu yazımızı mutlaka okumalısınız. Gaziosmanpaşa hurda alanlar hakkında bilgi ve birikimlerimizi paylaştığımız, bir yazımızla daha karşınızdayız.Bir süre önce Gaziosmanpaşa Hurdacı sayfamızda Gaziosmanpaşa Hurdacı Telefonları ile alakalı bir yazımızı daha siz değerli okurlarımızla paylaşmıştık. Bugün yine sizlere İstanbul’un yerleşim yerine en geç dönüşen ilçelerinden biri olan Gaziosmapaşa hakkında bilgi vermeye çalışacağız. Öncelikle Gaziosmanpaşa hakkında kısa da olsa bir bilgi vermenin daha doğru olacağını düşünüyoruz. İstanbul Avrupa Yakası Gaziosmanpaşa ilçesinde hurdacılık yapan firmalar hakkında da geniş bir bilgi vermeye çalışacağız.

Gazi Osman Paşa

Gaziosmanpaşa, İstanbul’un en geç ilçe olan yerleşim bölgelerinden biridir. Her ne kadar daha önce Eyüp ve Çatalca ilçe sınırları içerisinde iken kendini duyurmaya çalışmışsa da pek de başarılı olduğu söylenemez. 1950’den sonra gelişmeye başlayan nihayetinde 1963 yılında ilçe olmayı başarabilen Gaziosmanpaşa, eskiden taşlıtarla olarak biliniyordu. Hatta uzun bir süre Küçükköy mevkii şeklinde anıldı. Nihayetinde ilçe olmayı başarabilen Gaziosmanpaşa ilçesi ismini Osmanlı Devleti’nin ünlü Paşalarından Osman Paşa’dan almaktadır. Gaziosmanpaşa Kimdir? Ne tür başarı ve hizmetleri olmuştur? Neden Gaziosmanpaşa ilçesine bu paşanın ismi verilmiştir? Gibi aklınızda ki bir çok soruya cevap vermeye çalışacağız.

Gaziosmanpaşa Kimdir?

Gaziosmanpaşa hurdacı telefonu yayınlamadan önce bu nadide ilçenin ismini aldığı ünlü, Osman Paşa hakkında bilgi vermeye çalışalım. 1832’de Tokat’ta doğan Osman Paşa, tokat’ın bilindik ailelerinden, Yağcıoğulları ailesinin bir ferdi idi. Kuleli Askeri İdadisi ve Beşiktaş’ta bulunan Askeri Rüştiye’de öğrenim gördü. Henüz 20 yaşındayken Kara Harp Okulu’nu okul ikincisi olarak bitirmeyi başardı. Kırım Savaşı patlak verince alelacele Tuna cephesine gönderilen Osman Paşa tuna’da 4 yıl hizmet yapıp Teğmen olmaya hak kazandı. Kırım savaşının sona ermesinin ardından yüzbaşılığa terfi etti. Osman Paşa o adar başarılı hizmetler yapıyordu ki adeta nerede bir problem olsa Osman Paşa oraya tayin ediliyordu. Teselya, Yenişehir,ve Cebel-i Lübnan gibi bir çok yerde üstün görevler yaptı. Girit’te yaptığı hizmetler sonucunda miralay yani Albay rütbesine terfi ettirildi. Bir çok isyanı bizzat bastıran ve İzver tepeleri ve Zayçar kasabası gibi kaybedilen bir çok toprağı yeniden anavatana kattı. Plevne muharebeleri sırasında üstün hizmet sergileyen Osman Paşa dönemin padişahı sultan Abdülhamit Han’ın da takdirlerini kazanmıştır. Öyle ki Sultan, Osman Paşa için “Sen benim yüzümü ağarttın. İki cihanda da yüzün ak olsun!” demiştir. Ayrıca, 5 Nisan 1900 yılında henüz 68 yaşındayken ölen Osman Paşa’ın türbesini yine bizzat II.Abdülhamit yaptırmıştır. Kahraman olarak nam salmış, Gazi Osman Paşa için Plevne Marşı isimli bir de marş yazılmış ve dilden dile söylenmeye başlanmıştır.

Gazi Osman Paşa’ya Yazılan Plevne Marşı

Tuna nehri akmam diyor
Etrafımı yıkmam diyor
Şanı büyük Osman Pasa
Plevne’den çıkmam diyor

Olur mu böyle olur mu
Evlât babayı vurur mu
Sizi millet hainleri
Bu dünya size kalır mı

Düşman Tuna’yı atladı
Karakolları yokladı
Osman Paşa’nın kolunda
Beşbin top birden patladı

Kılıcımı vurdum taşa
Tas yarıldı baştan başa
Askerinle binler yaşa.
Nâmı büyük Osman Paşa

Türkiye’de bir çok ilde Gazi Osman Paşa’yı anmak adına inşa edilen veya ismi verilmiş binalar bulunduğu gibi, ismine Tokat’ta bir de ünivesite vardır. Gaziosmanpaşa Üniversitesi ismiyle halen burada bir çok alanda gençlerin eğitim ve öğretimin de önemli bir kuruluş vardır. Firmamız İstanbul Avrupa Yakası’nın geç yerleşim yerlerinden biri olan Gaziosmanpaşa’da hurda alan yerler arasındadır. Gaziosmanpaşa en yakın hurdacı hizmetini vermeye devam etmektedir.

İstanbul Hurdacı Telefonu
başlıklı yazımızı okuduysanız, içeren makalemizin ilginizi çekebileceğini hatırlatmak isteriz.

Tavsiye Edilen Diğer Konular


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hurdacı istanbul

Hurdacı Whatsapp Numarası Tıkla WhatsApp'tan Yaz!Hurdacı Telefonu Ara Tıkla Hemen Ara!