Alüminyum Hurda Fiyatları ile ilgili güncel bilgiler

Alüminyum Hurda Fiyatları

Aliminyum hurdası alım ve satım işlerinde hizmetinizde olmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Bir yandan size hizmet ederken öte yandan çevre temizliğine katkıda bulunup, doğa için çalıştığımızın farkında olduğumuzdan, işimizi büyük bir keyifle yapıyoruz.

Alüminyum nedir?

Halk arasında çoğu zaman Aliminyum şeklinde telaffuz edilen madenin gerçek ismi Alüminyum‘dur. Gümüş rengiyle dikkat çeken alüminyum sünek bir maden türüdür. Atom numarası 13 olan alüminyum, doğa da genellikle bir cevher şeklinde bulunur. Bu cevher boksit ismiyle anılır. Alüminyum çürüme ve oksidasyona karşı çok güçlü dirençlerde bulunabilen üstün bir maden olarak tanınır. Endüstrinin bir çok kolunda farklı farklı ürünler üretmek amacıyla kullanılan alüminyum temelinde pasivasyon özelliğine sahip olduğundan antioksidasyon bir yapıya sahiptir. Tüm bu dayanıklı özellikleri ve hafifiliği sebebiyle alüminyum ve alüminyumdan üretilmiş madenler uzay ve havacılık sanayii için vazgeçilmez bir maden olmayı başarmıştır.

Alüminyum Özellikleri nelerdir?
Alüminyum yapısal olarak çok yumuşak ve hafif bir madendir. Mat ve gümüşümsü bir renge sahiptir. Bu renk hava ile temas kurduğunda alüminyum üzerinde oluşan çok ince oksit tabakasından dolayı oluşmaktadır. Alüminyum zehirleyici ve manyetik olmayan bir madendir. Kesinlikle kıvılcım çıkartmaz ve yoğunluğu bakır ve çeliğin takriben üçte biri kadardır. Kolaylıkla dövülebilen, makineler yardımıyla hızlıca şekillendirilebilen bir madendir.

Özellikle eski Yunanlar ve Romalılar alüminyum tuzlarını kanayan yaralarda kanama durdurucu ve boya renklerini oluştururken renk sabitleyici olarak kullanmışlardır. Günümüz de dahi alüminyum tıb alanında kan durdurucu ve kanama önleyici olarak kullanılmaktadır.

aliminyum hurda
Hurda Alüminyum

Hurda Alüminyum Fiyatları

Alüminyum yer yüzünde bol miktarda (yaklaşık %7,5 – 8,1 oranında) bulunmasına rağmen çoğu zaman serbest halde bulunmaz. Tarihsel geçmişinde bazı dönemler de kolay bulunamaması sebebiyle altından daha değerli ve kıymetli görülmüştür. Özellikle son yüz yılda ticari olarak fazlaca üretilmeye başlanılan alüminyum finans piyasaları içinde önemli bir maden haline gelmiştir. Bu sebeple alüminyum hurda fiyatları anlık olarak finans piyasalarında ki alüminyum fiyatları ile doğrudan alakalıdır. Günlük, saatlik ve hatta zaman zaman anlık olarak değişkenlik özelliği gösteren hurda alüminyum fiyatları için kesin ve net olarak bir bilgi alabilmek için bizi hemen arayabilirsiniz.

hurdacı istanbul

Hurdacı Whatsapp Numarası Tıkla WhatsApp'tan Yaz!Hurdacı Telefonu Ara Tıkla Hemen Ara!