İstanbul Hurdacı Telefonları Hemen Ara!

İstanbul Hurdacı Hikayesi

İstanbul Hurdacı Hikayesi

Hurdacı olmanın tüm zorluklarını anlatan “hurdanın hikayesi” TRT Arşiv’de yayımlandı. Geri dönüşüm sektörünün ülkelerin teknolojik gelişmesindeki önemini anlatmak için yıllar önce çekilen belgeselin beş bölümü ilgili kanalın arşiv sitesinde ve youtube kanalında yayına girdi.

Hurdanın hikayesi

İstanbul’da hurdacı olmanın tüm gereksinimlerini dönemin yöntemleriyle anlatan belgesel büyük ilgi gördü. İstanbul hurdacıları ve zamanın hurda toplama yöntemlerini konu alan belgesel dizisi toplamda 5 bölümden oluşmaktadır. Vaktiyle hurdacı telefon numarası diye arayabileyeceğiniz, arama motorları olmadığından hurda alıp satmakta çok zordu.

hurdanın hikayesi

Hurdacı hikayesi

Ancak hurdacı hikayesi anlatılan belgesel dikkatli izlendiğinde, hurdacılığın teknolojinin gelişmesindeki önemi de daha iyi anlaşılmaktadır. Hurdacı teknolojiyi geliştirir. Gelişen teknoloji sayesinde de hurdacılık gelişir. Birbirleriyle iç içe geçmiş bu iki kavram her geçen gün daha da kenetlenmektedir.

İstanbul’da toplanan hurdanın ve çöpün geri dönüşüm sürecini konu edinen hurdacının hikayesi belgeselini hep beraber izleyelim. Hurdacı hikayesi 1.bölüm videosu kanalın resmi youtube hesabından alınmıştır. Videoyu izledikten sonra youtube.com üzerinden kanala abone olarak daha çok bu tarz içerikli videoya erişebilirsiniz.

İstanbul hurdacı hikayesini anlatan belgeselin ilk bölümünü sizler için yayınlıyoruz. Hurdacılığın çevre temizliği ve doğanın güzelleşmesine etkisini geçmişten günümüze keyifle seyredelim. Hayatımızdaki bir çok tabirin nasıl değiştiğine hep birlikte şahit olalım.

Eski günlerde rüyada hurdacı görmek, geçmişte yaşadığı bazı olayların hala etkisine kalan kişiye yorulurdu. Günümüzde rüyada hurdacı görmek ise, eski dert ve sıkıntılardan kurtulmak anlamı taşımaktadır. Gördüğünüz gibi rüyada hurdacı görmenin rüya tabiri dahi değişen zamana ve modernizasyona uyum sağlamak zorunda kalmış. Hazır yeri gelmişken rüyada hurdacı görmek hakkında yapılan rüya tabirlerine de bir göz atalım.

Rüyada hurdacı olduğunu görmek ne demektir? Rüyada hurdacı görmek neyi ifade eder? Rüyada hurdacı görmek neye delalet eder? Gibi soruların tüm cevapları ve rüyada hurdacı görmenin çeşitli yorumları şöyle :

Rüyada Hurdacı Görmenin Anlamı ve Yorumu

Rüyada hurdacı görmek, geçmişte yaşanılan bir takım olayların hala etkisinde kaldığınız şeklinde yorumlanır. Rüyayı gören kişi büyük zorluklarla ve hatta cefa çekerek kazandığı itibara sahip olduğu anlamındadır. Rüyasında hurdacı gören kişinin çok çalışması sonucu kazandığı para ve mülklere, büyük uğraşlar sonucu elde ettiği mutlu bir hayata delalet eder.

Bu yorumdan da anlaşılacağı üzere hurdacı olmak demek; büyük mücadeleler vermek demektir. Cefakar hurdacılar er veya geç emeklerinin karşılıklarını alacaktır. Rüyada hurdacı görmenin tabiri dahi zorluklar ve büyük uğraşlardan söz etmektedir.

rüyada hurdacı görmek

Rüyada hurdacı görmenin anlamı, büyük başarı elde etmek olarak ifade edilir. Çünkü hurdacılar ülkelerin başarılarında büyük emekleri olan kişilerdir. Rüyayı gören kişinin çektiği çile, gösterdiği çabaların sonucunda kazanacağı büyük bir başarının olduğu rivayet edilir.

Rüyada Hurdacı Olduğunu Görmek

Rüyada hurdacı olduğunu gören kişinin karşısına birçok sıkıntının çıkacağını ifade etmektedir. Rüyayı gören kişi, bu sıkıntılardan dolayı büyük üzüntüler duyacağına ve zor zamanlar geçireceğine dair ön haber verir.

Rüyada Hurdacılık Yaptığını Görmek

Rüya sahibinin yakın bir tanıdığını veya bir arkadaşını sıkıntıya düşmekten son anda kurtaracağına rivayet etmektedir.

Rüyada Hurda Sattığını Görmek

Çalışan kişiler için, iş hayatında atılacak yeni adımları ifade eder. Aklınıza daha önce gelmeyen yeni işler ve projelere atılacağınız anlamını taşımaktadır. Eski projelerinizden kurtularak yeni atılacağınız ilerde önceleri sıkıntı çekeceğine, lakin göstereceğiniz çabalar sayesinde tüm sıkıntılarınızdan kurtulacağına rivayet eder.

Rüyada Arabayı Hurdacıya Verdiğini Görmek

Rüyada arabayı hurdacıya vermek, kısaca mutlu günlerin yaklaştığını işaret eder. Kişinin yaşadığı karamsarlıklardan ya da kişiyi kasvetli ruh haline sokan tüm olumsuz durumlardan kurtulacağı anlamına gelir. Rüyada arabasını hurdacıya veren kişinin hayatındaki kötü olayların son bulacağına işarettir.

Rüyada Hurdacı Arabası Görmek

Rüyada hurda araba görmek veya hurdacı arabası görmek, kendine olan öz güvenini kaybetmeye başladığı anlamındadır. Kişinin özgüvenini k aybedeceğine ve ne yazık ki bir daha cesaret edip büyük adımlar atamaya kalkışmayacağına delalet eder. Bu rüyayı gören kişinin motivasyonunu yüksek tutarak özgüvenini yeniden kazanmaya çalışması gerekmektedir.

Rüyada Hurdacıya Para Verdiğini Görmek

Son zamanlarda aksi giden işlerin, bozulan anlaşmaların verilen büyük çabalar sayesinde tekrar düzeleceği anlamını taşır. Rüyasında hurdacıya para vere kişinin maddi imkanlarının giderek artacağına ve günden güne daha iyi bir hal alacağına işarettir.

Hurdacılık İşi

Hurdacı ve hurdacılık hakkındaki rüya tabirlerini okuyan kişilerin de kolaylıkla anlayabileceği üzere, hurdacılık işi zor bir meslek çeşidir. Sürekli zorluklarla mücadele etmeye yönelik bir yaşam biçimini kabul etmeyi meslek edinmiş kişiler rahatlıkla hurdacı olabilir.

Şimdi sizleri ömrünün kalanını hurda avcısı olarak geçirmek isteyen kişilerin çektiği tüm zorlukları anlatan belgeselle baş başa bırakıyoruz. Hep beraber adanmışlığın hikayesini TRT’nin arşivinden izleyelim. İyi seyirler.

https://istanbulunhurdacisi.com / Hurdacı İstanbul

İstanbul Hurdacı Telefonu
başlıklı yazımızı okuduysanız, içeren makalemizin ilginizi çekebileceğini hatırlatmak isteriz.

Tavsiye Edilen Diğer Konular


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hurdacı istanbul

Hurdacı Whatsapp Numarası Tıkla WhatsApp'tan Yaz!Hurdacı Telefonu Ara Tıkla Hemen Ara!