Çelik Konstrüksiyon ile ilgili güncel bilgiler

Çelik Konstrüksiyon

Çelik konstrüksiyon ve sandviç paneller ile ilgili bilgi verdiğimiz bu yazımıza geçmeden önce sizlere ikinci el çelik konstrüksiyon konusunda da hizmet verdiğimizi bilmenizi isteriz.

Sandviç panel ve çelik konstrüksiyon nedir?

Bilim adamlarınca sandviç ekmeğinden esinlenerek başta uçak, gemi ve otomobil sanayide kullanılmak üzere üretimi yapılan sandviç konstrüksiyon özellikle cismin harekat halindeyken enerji tüketimini minimuma indirmek amacıyla demir, çelik, plastik ve alüminyum maddelerin özelliklerini bir maddede birleştirmek amacıyla icat edilmiştir. Yıllarca yapılan tasarım ve denemeler sonucunda bir çok alanda kullanılmaya başlanan sandviç tekniği, dış yüzey bölümlerin aliminyum veya benzeri bir maden ile oluşturulup iç kısımlarda arı peteği gibi altıgen şekilde yerleştirilmiş madenler ile birleştirilerek aralarına köpük benzeri yalıtım maddesi kaplanıp sıkıştırılmasıyla elde edilmektedir.

sandviç panel
Sandviç panel

Zamanla artan çalışmalar sonucu iyice gelişen sandviç paneller günümüzde kolon ve direk olarak kullanılan çelik konstrüksiyonlar üzerine vidalanarak konut, işyeri, depo ve ardiye gibi binaların yapımında da kullanılmaya başlanılmıştır. Özellikle prefabrik konutlar sandviç paneller ile üretilmektedir. Sandviç paneller sağlamlık ve uzun ömürlülükten taviz vermeden hem daha hafif hem de yalıtımlı binalar ve bina cepheleri oluşturulmasını sağlamaktır.

çelik konstrüksiyon
Çelik konstrüksiyon

Çelik konstrüksiyon yapılar çoğunlukla daha hızlı inşa edilmesi gereken durumlarda ve taşınma ihtimali bulunan binalar inşa edilirken kullanılmaktadır. Ayrıca çelik konstrüksiyon yapıları yeniden biçimlendirmek ekleme veya çıkartma yapmak betonarme binalara göre çok daha hızlı ve kolaydır. Özellikle fabrika, imalathane, hayvan barınağı gibi büyük ve geniş binalar inşa edilirken kullanılan çelik konstrüksiyon dilendiği zaman sökülerek taşınabilir veya ikinci el malzeme olarak satılabilir. Firmamız İstanbul Hurdacıları arasında en iyi fiyata ikinci el çelik konstrüksiyon almakta ve ihtiyaç duyulması halinde kurum veya sahışlara satışını gerçekleştirmektedir. İstanbul’da yıllardır hurdacılık sektöründe iş yapan şirketimiz istanbuunhurdacisi.com daima müşterimizin memnuniyetini gözeterek hareket etmektedir. İstanbul’un tüm ilçelerinde güncel hurda demir fiyatları ile  hurda demir alımı yapan şirketimize bir telefon ile kolayca ulaşabilirsiniz. Demir hurdası için size en iyi teklif verilecektir. Sitenin iletişim sayfasında bulunan cep telefonu numarasına WhatsApp üzerinden elinizdeki demir hurdaların fotoğraflarını göndererek anında en iyi fiyat teklifini alabilirsiniz.

hurdacı istanbul

Hurdacı Whatsapp Numarası Tıkla WhatsApp'tan Yaz!Hurdacı Telefonu Ara Tıkla Hemen Ara!