Hurda Kağıt Fiyatları ile ilgili güncel bilgiler

Hurda Kağıt Fiyatları

Kağıt hurdası alan yerler arasında hizmet veren firmamızda hurda kağıt fiyatları hakkında sizlere bilgi verebilmek amacıyla yep yeni bir yazı ile karşınızda! Öncelikle kağıt nedir, neden önemlidir, hurda kağıdın ederi nedir sorularını yanıtlamaya çalışacağız.

Kağıt nedir?

Kağıt, günümüzde çoğunlukla yazı yazma işleri, üzerine baskı veya çizim yapılması amacıyla kullanılan, zaman zaman bir şeyleri paketlemek veya sarmak amacıyla ambalaj malzemesi olarak kullanıldığı görülen ince bir malzemedir. Yapılan arkeolojik araştırmalara göre ilk kez milattan önce ikinci yüzyılda Çin’de imal edildiği tespit edilen kağıt; nemli ağaç lifleri veya çeşitli ot bezlerinden elde edildiği bilinen selüloz hamurunun çeşitli kalıp ve araçlarla preslenmesinden sonra ince levhalar arasında kurutulmasıyla üretilir. İlk olarak milattan önce 2. yüzyılda ortaya çıkan kağıt, 13. yüzyıl başlarında henüz Orta Çağ’da iken Çin’den Orta Doğu ve Avrupa’ya hızla yayıldı. Avrupa’da ilk kez suyla çalışan özel kâğıt fabrikaları inşa edilmeye başlandı. 19. yüzyıla gelindiğinde sanayi üretimine geçilmesinin ardından kağıt üretimi maliyeti düştü. Kâğıt yer yüzünde  kitlesel bilgi alışverişine önemli oranda büyük katkılarda bulunan bir icat oldu. 1844 yılına gelindiğinde, Kanadalı bir mucit olan Charles Fenerty ve Alman mucit FG Keller bağımsız olarak ağaç liflerinin hamurlaştırılması sürecini geliştirip, kağıt üretimine büyük hız ve katkı sağladı.

kağıt hurda
hurda kağıt

Hurda kağıt nedir?

Görüldüğü üzere kağıt dünya üzerinde ki en yararlı icatlardan biridir. Ancak kağıt hem üretimi zahmetli olduğu, hem de üretiminde her ne kadar son zamanlarda endüstriyel olarak üretilen ağaçlar kullanılıyor olsa da, sonuç olarak yer yüzünde her gün milyonlarca ağacın kesilmesine neden olmaktadır. Tüm bu sebepler doğrultusunda hurda kağıtlar büyük önem kazanmaktadır. Her türlü koli, gazete, kutu, dergi, karton, mukavva gibi kağıt ve kağıt türevleri artan teknoloji yardımıyla geri dönüşüm sayesinde yeniden kullanılabilir hale getirilebilmektedir.

Hurda kağıt kilosu kaç lira eder?

Gün geçmiyor ki geri dönüşüm sektörü kendini geliştirmesin. Eskiden sokağa atılan, yakılan, buruşturup atılan kağıtlar geri dönüşüm sektörünün kendini geliştirmesiyle, yeniden kullanılabilir hale getirilerek milli ekonomiye katkı sağlanıyor. İstanbul hurdacıları arasında, işinin ehli olmak ile nam salmayı başarmış olan istanbulunhurdacisi.com sizlere hurda kağıt alım ve satımı konusunda da hizmet vermektedir. Güncel kağıt hurdası fiyatı için bizimle iletişime geçiniz.

hurdacı istanbul

Hurdacı Whatsapp Numarası Tıkla WhatsApp'tan Yaz!Hurdacı Telefonu Ara Tıkla Hemen Ara!