Hurda Profil ve Trapez Sac ile ilgili güncel bilgiler

Hurda Profil ve Trapez Sac

Daha önce sizlere hurda demir fiyatları ile alakalı bir yazımızda demir nedir, demir üretimi ve hurda demir hakkında bilgi vermiştik. Bugünkü yazımızda sizlere demir profil ve trapez sac hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Demir profil :

Hammadde olarak demir kullanılan çoğunlukla soğuk bükme nadiren sıcak bükme ile şekillendirilerek kare, dikdörtgen gibi şekillerde üretilmektedir. Oval ve silindirik şekilde sıcak işlemle üretilenlere boru ismi veriler. Demir profiller günümüzde bir çok prefabrike bina da ve veya trapez sac ile kaplanan çatıların yapımında kullanılmaktadır. 

demir profil
demir profil

Trapez Sac :

trapez sac
trapez sac

Yapısı ve formu itibariyle çoğunlukla çatı imalatında kullanılmaktadır. Hızlı ve seri bir iş akışı sağlayan trapez sac aynı zamanda su geçirmez yapısıyla özellikle prefabrike binalarda tercih edilmektedir.

Hurda profil ve trapez sac :

Yukarıda demir profil ve trapez sac ile ilgili açıklamalar yaparken sizlere bu malzemelerin çoğunlukla prefabrike yapılarda kullanıldığından bahsetmiştik. Özellikle yenileme, taşınma veya iş terki durumlarında sökülüp satılması veya yeniden kullanılması mümkün olduğundan tercih edilmektedir. sıfırdan ilk kurulumları yüksek maliyetlere sebep olsa da ikici el olarak alınıp kullanıldığında toplam maliyetin düşürülmesi mümkündür. Bu sebeple çoğunlukla yeni işe başlayan düşük sermaye ile iş kurmayı amaçlayan kişilerin başlıca tercihi hurda profil veya trapez sac hurdası diye adlandırılan, hala kullanılabilecek düzeyde ki ikinci el profil ve trapez sac malzemedir.

Demir, krom, çelik gibi her türlü profil malzeme ve trapez sac, sac onduline gibi her türlü çatı malzemesinin hurdasını satın alıyor, ihtiyacınız dahilinde sizlere piyasanın altında fiyatlarla satıyoruz.Demir, krom, çelik gibi her türlü profil malzeme ve trapez sac, sac onduline gibi her türlü çatı malzemesinin hurdasını satın alıyor, ihtiyacınız dahilinde sizlere piyasanın altında fiyatlarla satıyoruz.

hurdacı istanbul

Hurdacı Whatsapp Numarası Tıkla WhatsApp'tan Yaz!Hurdacı Telefonu Ara Tıkla Hemen Ara!