Hurda Plastik Fiyatları ile ilgili güncel bilgiler

Hurda Plastik Fiyatları

Elinizdeki hurda plastik ne kadar eder? Sorusuna cevap vermeden önce plastik hurda nedir ve hatta daha önemlisi plastik nedir, sorularına cevap vermek istiyoruz.

Plastik nedir?

Plastik, genel anlamda azot, oksijen, hidrojen ve karbonun diğer organik veya inorganik elementlerle birlikte oluşturduğu, monomer ismiyle bilinen; gayet basit bir yapıya sahip moleküllü gruplarda ki tutucu bağın kopartılmasıyla oluşturulan polimer adı verilen zincirli ve uzun bir yapıya dönüşümünden elde edilen maddeye verilen isimdir. En çok kullanılan plastiklerin başında etilen denilen monomerden oluşturulan polietilen polimeri yer alır. Bizler tüm bu kimyasal ve endüstriyel terimler yerine hurda plastik hammadde fiyatları konusunda bahsettiğimiz tüm plastik hammaddelerden üretilmiş malzeme veya eşyalara genel olarak plastik diyoruz.

Hurda plastik nedir?

Günlük yaşam içerisinde nerdeyse her alanda karşımıza çıkan plastikten malzemelerin, kırılmış, kullanımından vazgeçilmiş veya artık kullanılamayacak durumda olan atıklarına genel olarak hurda plastik denilmektedir. Her ne kadar bazı plastik malzemeler uzun süreli kullanım için tasarlanmış olsa da çoğu kısa süreli kullanım için veya tek kullanımlık olarak üretilmektedir. Tüm bu plastik atıkların hurda olarak toplanılması ve geri dönüşüm yöntemleriyle tekrar ülke ekonomisine kazandırılması çok önemlidir. Özellikle günümüzde çok fazla kullanılan, alışveriş poşetleri, plastik şişeler plastik kap ve kapaklar sürekli olarak plastik hammadde ihtiyacı doğurmaktadır.

plastik hurda
hurda plastik

Plastik hurda çeşitleri nelerdir?

Aşağıda ki listeleme de sayabildiğimiz ve hatta sayamadığımız, plastik hammadde ile üretilen ancak kullanım süresi dolmuş, atıl durumda, artık kullanılmayan tüm eşya ve malzemelere genel olarak plastik hurda dendiğinden bahsetmiştik. Şimdi plastik hurda çeşitleri nelerdir, kısaca listeleyelim.

  • Meşrubat şişeleri, su şişeleri, plastik kavanozlar gibi berrak, dayanıklı, sert plastik hurda sınıfına giren pet şişeler.
  • Yüksek yoğunluklu Polietilen malzemeden üretilmiş olan, sert, dayanıklı, su boruları ve şampuan şişeleri gibi malzemeler.
  • Yiyecek dışındaki şişelemeler, bahçe çiti, parmaklık, pencere kenarları gibi PVC olarak üretilmiş olan her türlü malzemeler.
  • Sera örtüsü, film, ambalaj malzemesi, poşetler gibi düşük yoğunluklu polietilen malzemeden üretilmiş her türlü esnek ve yalıtım malzemeleri.
  • Plastik şişe, mutfak eşyası aksamı gibi her türlü Polipropilen malzemeden üretilmiş sert ve ısıya dayanıklı eşyalar.
  • Oyuncak, kaset, video kasedi, yalıtım malzemeleri gibi Polistiren hammaddeden üretilmiş her türlü eşya veya gereçler.

Hurda plastik fiyatı ne kadar?

Plastik hurda fiyatları, hurdaya ayrılmış malzeme üretilirken kullanılan plastik hammadde ile, plastik hurdanın şu an piyasada ki arz ve talep dengeleri gözetilerek oluşturulan piyasa şartlarına belirlenmektedir. Siz hali hazırda hurda plastik fiyatı ile alakalı bu yazımızı okuduğunuz tarihte, plastik hurda fiyatı değişmiş olabilir. Bu sebeple güncel plastik hurda fiyatı için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

hurdacı istanbul

Hurdacı Whatsapp Numarası Tıkla WhatsApp'tan Yaz!Hurdacı Telefonu Ara Tıkla Hemen Ara!