İstanbul Hurdacı Telefonları Hemen Ara!

İstanbul Hurda Fiyatları

İstanbul Hurda Fiyatları

Hurdacı istanbul denince akla gelen ilk hurda deposu olmanın verdiği bazı yükümlülükler vardır. Bunlardan biri de İstanbul’daki hurda fiyatlarını yakından takip etmektir. Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden olan İstanbul yoğun nüfusuna bağlı endüstri alanlarına sahiptir. Bu büyüklük geri dönüşüm sektörünün kentte hızla büyümesine sebep olmuştur. Özellikle demir ve çelik işleyerek metal ürünlerin üretimini yapan fabrikaların ihtiyaç duyduğu ham maddeyi daha ekonomik bir şekilde temin edilmesi ancak geri dönüşüm sektörüyle mümkündür. Geri dönüşüm sektörünün en büyük hizmetkarı olan hurdacılık sektörü her geçen gün büyüyen ve gelişen sektörler arasına yerleşmiştir. Ülke ekonomisiyle doğrudan bağlantılı olan hurdacılık ve geri dönüşüm sektörü ülkemizde de diğer ülkelerde olduğu gibi kendine ait bir finansal ortam oluşturmuştur. Bu yazımızda hurda borsası olarak adlandıracağımız bu finansal ağdan da bahsedeceğiz. Arz, talep dengesi gözetilerek oluşturulan bu fiyatlandırma biçiminde özellikle iş sahalarının çokluğu sebebiyle talebin zaman zaman hızlı artması istanbul hurda fiyatları için de hızlı değişim anlamına gelmektedir. dönemsel olarak ise piyasadan toplanan hurdaların hızlı geri dönüştürülmesiyle artan arz iç piyasada yeterince talep bulamamaktadır. Ne yazık ki bu durum hurda piyasaları içerisinde büyük dalgalanmalara yol açmıştır. Hurda fiyatlarındaki bu artış ve inişlerin profesyonel ve uzman bir ekip ile hızlı takip edilmesi gerekmektedir. Hurda piyasasını kolay takip edebilmek ve iç pazardaki fiyatların netleşmesini sağlamak amacıyla İstanbul hurda borsası ismiyle yeni bir finansal merkez açılmıştır.

Hurda demir fiyatları

Metal hurda malzemelerin geri dönüşümü İstanbul’da bir çok alanda oluşan ham madde ihtiyacını karşılayabilmek için çok önemlidir. Tüm bu ihtiyaçları karşılamak için yapılan çalışmalar hurdacılık sektörünün de her geçen gün güncellenerek gelişmesini sağlamaktadır. Kullanım dışı, atıl ve atık durumda olan bir çok malzemenin toplanıp ayrıştırıldıktan sonra ger dönüşüm yöntemleriyle sanayi ve endrüstri kuruluşlarına yeniden kazandırılması mümkün kılınmıştır. Hurdacılar sanılanın aksine çöplerden ekmek çıkaran kişiler değil, çöpe atılarak hem doğaya hem de ülke ekonomisine zarar veren kıymetli ve değerli malzemelerin yeniden milli servete dahil edilmesini sağlayan kişilerdir. İstanbul’da her gün toplanan hurda bakır, demir hurdası, bakır kablo hurdası gibi ürünlerin miktarını bilseniz tam olarak neyi kastetmek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız. Bir çok elektrik ve su tesisatçısı firma hurdacılardan temin ettiği, kullanılmamış bakır kablolar ve su borularını kullanarak inşaat sektöründe de büyük bir ekonomik planın uygulanmasını sağlamıştır. Aslında çok küçük gibi gözüken bu kullanım inşaat maliyetlerini düşürdüğünden bina ve daire fiyatlarının dahi düşmesini sağlayabilmektedir. Bir çok metal malzeme ya iklimsel şartlara dayanamadığından ya da kullanım alanına bağlı bazı sebepler dolasıyla oksitlenmeye, yıpranmaya, yamulmaya ve kırılmaya maruz kalmaktadır. Bu durumda hurdaya dönüşen metal malzeme artık atıl duruma gelmiş olur. İstanbul’da hurdacılık yapan firmalar bu atıl durumdaki malzemeyi yeniden kullanılabilir duruma getirebilmek için toplayarak veya piyasadan satın alarak bir araya getirirler. Hurda deposu olarak adlandırılan bu iş yerlerinde cins ve çeşitlerine ayrıştırılan hurdalar, geri dönüşüm firmalarına aktarılmaktadır. Geri dönüşüm firmalarında türüne göre işlemlerden geçirildikten sonra elde edilen metal veya plastik ham maddeler üretici firmalara gönderilerek yeniden kullanılabilir durumda ki yeni araç ve gereçlere dönüştürürler. Adeta bir taşla iki hatta üç kuşu vurmayı başaran hurdacılar sayesinde milli ekonomi güçlenmeye başlar. Bir yandan ham maddeler daha ucuza elde edilmiş olurken öte yandan hurda malzemelerin doğaya vereceği zararında önüne geçilmektedir. Bir pet şişe doğada 400 yılda ancak yok olabildiğini düşünürsek, İstanbul’da on beş milyondan fazla vatandaşın da yaşadığını hesaba katarak her 3 kişiden sadece 1’i günde bir pet şişe su içip, su petini çöpe atmaya kalksa günlük ortalama 5 milyon pet şişesinin çöpe atıldığını söyleyebiliriz. Eğer hurdacılık ve geri dönüşüm sektörü bu kadar gelişmiş olsaydı, İstanbul’da 1 yıla kalmaz her yer pet şişe çöplüğü haline gelmez miydi?

hurda demir fiyatları

Geri dönüşümü yapılırken doğru yöntemler kullanılan bir çok madde, özelliklerini yitirmeden onlarca hatta yüzlerce defa tekrar kullanılabilmektedir. Ülkemizde özellikle demir, çelik, bakır ve alüminyum hurdaları geri dönüşümde en çok tercih edilen maddelerdir. Uygulanan özel yöntemlerle tekrar kullanılabilir hale gelen bu maddeler sayesinde edüstriyel alanda ihtiyaç duyulan metal ham madenin yarısından fazlası geri dönüşüm ile karşılanabilir hale gelmiştir. Dünyanın tamamında yıllık 400 milyon tondan fazla hurda metal geri dönüşüm ile yeniden ekonomiye kazandırılmaktadır. Boş kola tenekelerinden tutunda altın ve gümüşten yapılmış olan ikinci el ziynet eşyalarına kadar bir çok metal malzeme geri dönüşüm ile ülkelerin ekonomilerine yeniden kazandırılmaktadır. Bu sebeple İstanbul’da uygulanan hurda fiyatları günlük ve çoğunlukla anlık olarak değişiklik gösterebilmektedir. Hurda satışı yapmadan önce firmamızı arayarak elinizde bulunan hurdanın türüne göre anlık olarak piyasa değerini öğrenebilirsiniz. Hurda satarken zarar etmek istemeyen bir çok müşterimiz gibi sizlerde önceden elinizdeki malzemenin değerini öğrenebilir, böylelikle güncel fiyatlar ile alışverişinizi yapabilirsiniz. Sitemizin sağ tarafında bulunan hurdacı whatsapp destek hattı sayesinde satışını yapmak istediğiniz hurdaların güncel fotoğraflarını tarafımıza gönderebilirsiniz. Şayet anlaşma sağlanırsa deneyimli ekibimiz sayesinde hurdalarınızı adresinizden alıyor, tarttıktan sonra değerin nakit olarak ödeyerek hurda depomuza, kendimiz taşıyoruz. İstanbul hurda fiyatları mevsimsel olarak da değişime uğramaktadır. Sanılanın aksine özellikle inşaat sektöründeki yavaşlama sebebiyle kış aylarında hurda demir temin etmek zorlaştığından, hurda demir fiyatları yükseltmektedir. aynı kategoride gözükse de metal hurdalar arasında ki fiyat farklılıkları geri dönüşümde uygulanan işlemlerin çokluğu ve zahmeti ile doğrudan ilişki olarak artış veya düşüş göstermektedir.

İstanbul Hurdacı Telefonu
başlıklı yazımızı okuduysanız, içeren makalemizin ilginizi çekebileceğini hatırlatmak isteriz.

Tavsiye Edilen Diğer Konular


İstanbul Hurda Fiyatlarıbaşlıklı yazımıza 12 yorum yapılmış


  • Demir hurdası fiyatları ile inşaat demiri hurdası fiyatı aynı mı yoksa bi farkı var mı?

  • Kesinlikle istanbulun en büyük hurdacısı sizsiniz. yirmi dakikada kapıdan hurda almak nedir 🙂

  • Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    hurdacı istanbul

    Hurdacı Whatsapp Numarası Tıkla WhatsApp'tan Yaz!Hurdacı Telefonu Ara Tıkla Hemen Ara!