İstanbul Hurdacı Telefonları Hemen Ara!

Hurda Nedir?

Hurda Nedir?

Hurda nedir? Sorusuna cevap olarak daha önce siz değerli ziyaretçilerimize daha önce yazdığımız bir yazımızda kısa da olsa bir tanımlama yapmıştık.  Hurda, her hangi bir malzemenin, kullanım dışına çıkmış olan posasıdır. Bu atıklar birçok materyali içinde barındırabilir. Çeşitle ri arasında en yüksek değerli olanlar metal türevleridir.

Bunun yanı sıra, plastik hurdası, pet, plastik ham madde ve atık kağıt vardır. Metal hurdalar da kendi aralarında metalin doğada bulunma oranı veya alaşım malzemenin üretim kalitesine göre farklılık göstermektedir. Demir hurdası dahi kendi içerisinde saflık oranına göre değer kazanmaktadır. Kaldı ki bakır, alüminyum, nikel gibi diğer çeşitleri de çok değerli madenlerin kullanım dışına çıkmış artıkları olduğundan gayet değerlidir.

hurda fiyatları

Geri Dönüşümün Başlangıcı

Yakın bir tarihe kadar atıl malzemeler çöplere veya şehir dışında ki çöp toplama merkezlerine atılarak doğa da çürümeye terk ediliyordu. Özellikle sektörel ihtiyaçlara göre gelen talep artışı geri dönüşüm sektörünün ortaya çıkmasını ve giderek güçlenip büyümesini sağlamıştır.

İstanbul Hurdacı Telefonu
başlıklı yazımızı okuduysanız, içeren makalemizin ilginizi çekebileceğini hatırlatmak isteriz.

Paylaşım Tarihi tarihinde tarafından paylaşılmıştır.Tavsiye Edilen Diğer Konular


Hurda Nedir?başlıklı yazımıza 2 yorum yapılmış


  • Çocuğun ödevini yaparken rastladık. İnanın vikipedia da bile bu kadar uzun bir hurda nedir açıklaması yoktu. Çok teşekkür ederiz.

    • Beğenmenize sevindik. Hurda nedir? Hurdacılık nasıl yapılır? Elbette en iyisini İstanbul Hurdacılar Sitesi olarak bilmek bizim görevimiz. Güzel yorumunuz için teşekkür ederiz.

  • Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    hurdacı istanbul

    Hurdacı Whatsapp Numarası Tıkla WhatsApp'tan Yaz!Hurdacı Telefonu Ara Tıkla Hemen Ara!