İstanbul Hurdacı Telefonları Hemen Ara!

İcradan satılık hurda gemi ihalesi

İcradan satılık hurda gemi ihalesi

Güncel hurda ihaleleri sayfamızda bugün, İstanbul Anadolu 13. İcra Dairesinin, AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS gazetesinde 29.11 2017 tarihinde yayınladığı ilan duyurduğu hurda kargo gemisi ihalesini paylaşıyoruz.

İCRADAN SATILIK HURDA DEMİR (KARGO GEMİSİ) İLANI ÖZET BİLGİLERİ

Dosya No : 2016/1063 TLMT.
Muhammen Bedeli : 75.000 TL
Birinci Satış Günü : 17.01.2018 10:10
İkinci Satış Günü : 14.02.2018 10:10
Satış Yeri : Mezat Salonu – İstanbul Anadolu Adalet Sarayı KARTAL / İSTANBUL

Hurda Gemi ihalesi Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1063 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/11/2017

Hurda Gemi Özellikleri

Uluslararası Gemi Sicilinin 1563 sırasında kayıtlı, 8121288 IMO numaralı M/V Yakup Ağa İsimli, Genel Kargo Gemisi Tipli, Bayrak Devleti Türk, MMSI No 271002612; Çağrı işareti TCTG 6;Klas, Türk Loydu; DWT 3158 (Yaz);Light Ship 1044; Gros Ton/Net Ton 1923/1206; İnşa tarihi malzemesi, 1983/Hollanda/Gemi İnşa Çeliği;Tam boyu LOA 80,58 m; Kaimeler arası boy LBP 73,68 m.; En 13,40 m; Derinlik 6,89 m, Ana makine, İ adet Dizel Ana Makine; Gücü 1320 KW/1795 HP;Yardımcı jeneratörler 2 Adet Dizel Jeneratör/Scania, Donatan-Maliki Buse Shipping Co. İşleten Beykoz Denizcilik; Ambar 1 hacmi 1910 m3;Ambar 2 hacmi 2011,92 m3 kaydi genel özelliklere sahip gemi satışa çıkartılmıştır. Tuzla Liman Başkanlığı tarafından, geminin uzun süredir Kartal Demir sahasında sahipsiz ve bakımsız vaziyette seyir ve çevre emniyetini tehlikeye sokacak şekilde hareket kabiliyetinden aciz olduğu, 02.12.2016 tarihinde sürüklenerek karaya oturduğu, Kıyı Emniyeti tarafından kurtularak tekrar yüzdürüldüğü, 31.12.2016 tarihinde çıkan kuvvetli lodos sebebiyle tekrar karaya oturduğu, bu sebeple geminin vaktinden evvel satışına karar verildiği anlaşılmıştır. Satışa çıkartılan gemi kıçtan karaya oturmuş, baş üstü su üstünde, 2 nolu ambar suya tamamen batık, 1 nolu ambar freebord güverteye kadar suya batık, makine dairesi iniş merdiveni ağzından itibaren suya batık, yaşam mahalli jeneratör odası dahil yüzer vaziyettedir. Gemi üzerinde personel ve enerji bulunmamaktadır. Gemi ambar kapakları kapalı şekilde karaya oturmuş olup, geminin köprü üstü mahallinde bazı seyir cihazlarının yerinde olmadığı tespit edilmiştir. Gemi üzerinde gezilen yaşam mahallinde genel olarak envanterin yerinde olduğu görülmüştür. Yaşam mahalli içerisinde mutfak, yemek salonu, dinlenme salonu, personel kamaraları, banyo-wc çamaşırlık, kumanyalık vb alanlar bulunmaktadır. Geminin ana makinesinin bulunduğu makine dairesi su içerisinde olup, buraya girilememiştir. 34 Yaşında olan Yakup Ağa Gemisi, yaşı itibariyle ve ekipmanlarının mevcut durumu dikkate alındığında ekonomik ömrünü tamamladığı, geminin yüzdürülerek, havuzlanması, yola, yüke ve denize elverişli hale getirilmesi maliyeti düşünüldüğünde, geminin hurda olarak kabul edilmesi gerektiği bildirilmiştir. Yakup Ağa Gemisinin tüm şartları dikkate alınarak, yüzer “denize elverişli halde” hurda değerinin 600.000,00 TL olduğu Liman Başkanlığından yerinde söküm izninin alınması, batığın çevresinin bariyerle çevrilmesi ve tüm çevre kirliliğine karşı tedbirlerin alınmasıve söküm masrafları tenkisedildiğinde,geminin hurda değerinin 75.000,00 TL olduğu bildirilmiştir.

İstanbul Hurdacı Telefonu
başlıklı yazımızı okuduysanız, içeren makalemizin ilginizi çekebileceğini hatırlatmak isteriz.

Paylaşım Tarihi tarihinde tarafından paylaşılmıştır.Tavsiye Edilen Diğer Konular


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hurdacı istanbul

Hurdacı Whatsapp Numarası Tıkla WhatsApp'tan Yaz!Hurdacı Telefonu Ara Tıkla Hemen Ara!