İstanbul Hurdacı Telefonları Hemen Ara!

Hurda Yasası Resmi Gazete’de Yayınlandı

Hurda Yasası Resmi Gazete’de Yayınlandı

Hurda araç yasası 2018, Hurda araç ötv indirimi hakkında bilgi verdiğimiz bu yazı da Hurda Yasası ne zaman çıkacak? Hurda Yasası çıktı mı? Kimler Hurda Yasasından yararlanabilir? gibi soruların cevaplarını bulacaksınız.

Hurda yasası resmen yürürlüğe girdi

Hurda yasası resmi gazete sayfalarında yer aldı. Resmen yürürlüğe girmiş oldu. Resmi Gazete’de yayınlanan 7103 sayılı kanun kapsamında 27.03.2018 tarihi itibariyle Hurda Yasası resmen yürürlüğe girmiş oldu. Resmi yasaya göre 16 yaşını aşmış büyük araçlar için, bir daha kullanılmamak şartıyla devlet tarafından belirttilen yerlere teslim edilerek teslim edildiğine dair bir belge ve makbuz alınması gerekiyor. Bu belge ile sıfır bir araç alabileceğiniz her hangi bir oto galerisine gidip, galericiye satın almak istediğiniz aracın ÖTV tutarından 10 bin TL indirim talep edebiliyorsunuz. elbette burada almak isteyeceğiniz aracın özel tüketim vergisi matrahının 46 bin TL’yi aşmaması isteniyor. Alacağınız aracın, özel tüketim vergisi tutarı 46 bin TL ile 80 bin TL arasında ise 8 bin TL vergi indirimi ile sıfır km bir araba alabileceksiniz. Daha önceleri yapılmış olan Hurda Teşviki Yasası ile bazı çok özel ve değerli otomobiller de hurda sıfatıyla ortadan kaldırılmıştı. 2018 Hurda Teşviki için de böyle talihsizliklerin yaşanıp yaşanmayacağı merak konusu oldu.

hurda yasası resmi gazete

Hurda araç ötv indirimi 2018 yılında geçerli olmak üzere on yaşından büyük araçların trafikten men dilmesiyle gerçekleşecek. Hurda araç yasası 2018 de çıkacak mı diye beklerken, yasanın resmi gazetede yayınlanmasının ardından vatandaşlar hurda araçlarını devletin tepit edip bildirdiği yerlere teslim etmeye başladı. Teslim ettikten sonra aracını hurdaya ayırdığına dair belge alan vatandaşlar soluğu oto galericilerinde aldı.

İstanbul Hurdacı Telefonu
başlıklı yazımızı okuduysanız, içeren makalemizin ilginizi çekebileceğini hatırlatmak isteriz.

Paylaşım Tarihi tarihinde tarafından paylaşılmıştır.Tavsiye Edilen Diğer Konular


Hurda Yasası Resmi Gazete’de Yayınlandıbaşlıklı yazımıza 2 yorum yapılmış


  • Resmi gazetede yayınlandığına göre artık yürürlüğe girdi sanırım bu hurda yasası ötv indirimi

  • Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    hurdacı istanbul

    Hurdacı Whatsapp Numarası Tıkla WhatsApp'tan Yaz!Hurdacı Telefonu Ara Tıkla Hemen Ara!